STAJ SEFERBERLİĞİ

Sayın Üyemiz,

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerin işbirliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığının destekleriyle üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan “Staj Seferberliği” programı duyurulmuştur.

Şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi değerleme yöntemi ile kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması, kamu ve özel sektördeki staj imkanlarının tüm üniversiteli gençler için ulaşılabilir hale getirilmesi ve ulusal ve uluslararası firmalarımızın yanı sıra, ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ ve start-upların yetenek açığı konusunda yaşadıkları sorunların azaltılması hedeflenmektedir.

Staj Seferberliği ile ilgili detaylı bilgiye https://www.cbiko.gov.tr/projeler/staj-seferberligi adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda, “Staj mezuniyetine engel olmasın” düşüncesiyle yola çıkılan proje aracılığıyla, örgün eğitim veren lisans programlarında son sınıfa geçen öğrencilere kamu kurum, kuruluşlarında ve özel sektörde staj imkânı tanınacaktır.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen “Staj Seferberliği” Programının paydaşı olmamız nedeni ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan tüm üniversite ve bölümlerden genç yeteneklerin yer aldığı “Stajyer Havuzuna” erişim hakkınız bulunacaktır.

Söz konusu havuza erişim yetkinizin tanımlanması ve stajyer alım süreçlerinin yönetilmesi amacıyla kurumunuzdan uygun gördüğünüz İnsan Kaynakları personelinin sisteme yetkili olarak tanımlanması gerekmektedir.

Söz konusu yetkililer;

  • Staj Havuzuna erişim sağlayabileceği gibi, kurumun İK uzmanlarına da söz konusu havuza erişim yetkisi verebilecektir.
  • Ayrıca, ihtiyaç duyulması halinde, staj sürecinin yönetilmesine ilişkin Başkanlığımızın iletişim kişisi olarak kaydedilecektir.

Bu bağlamda şirketinizin İnsan Kaynakları Bölümünde, söz konusu süreci yürütecek yetkili kişiye ait bilgileri aşağıda dosya linkinde yer alan Excel tablosunu doldurarak kariyer@ito.org.tr mail adresine göndermenizi rica ederiz. Kurumumuz ile paylaştığınız kullanıcı ve Kurum/Şirket bilgileri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisine iletilecek, Ofis Yetkilileri sizlerle temasa geçerek sürecin yönetilmesini sağlayacaktır.

Projeye sağladığınız katkı için teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.
 

Dokümanlar

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol