Türkiye-Macaristan İlişkileri / Görüş

Sayın Üyemiz, 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen 14 Eylül 2023 tarihli yazıda, TürkiyeMacaristan Ekonomi ve Ticaret Ortak Komisyonu (ETOK/JETCO) I. Dönem Toplantısı ile İş Forumunun, Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat ile mevkidaşı, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto eş-başkanlıklarında Kasım ayında İstanbul'da gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilerek, TOBB görev ve yetki alanına giren konular ile ilgili güncel bilgi notlarına ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

Bu doğrultuda, Macaristan ile ticari ve ekonomik ilişkilerin artırılmasına yönelik işbirliği imkânları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konulara ilişkin görüşlerin TOBB’a iletilmesi beklenmektedir.

İlgili üyelerimiz, TOBB’a iletilmek üzere konuyla ilgili görüşlerini, 25 Eylül 2023 günü mesai saati bitimine kadar Odamız Uluslararası İlişkiler Müdürlüğüne (cagdas.ozenmis@ito.org.tr) iletebilirler.

Üyelerimize saygıyla duyurulur. 

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol