Kadın Girişimciler için UR-GE ve HİSER Projeleri Başlıyor!

Detaylar ve başvuru kayıt formu için tıklayınız.

Tarihi 09 Ocak 2024 / 06 Şubat 2024
Yeri Online Başvuru
Kadın Girişimciler için UR-GE ve HİSER Projeleri Başlıyor!

Sayın Üyemiz,

İstanbul Ticaret Odası (İTO) liderliğinde, TOBB İstanbul Kadın Gişirimciler Kurulu (İKGK) iş birliğiyle kadın girişimciler için hayata geçirdiğimiz çeşitli projeler ile kadınların ticari hayattaki rollerini ve uluslararası alandaki rekabet kapasitelerini arttırmayı amaçlıyoruz.

Bu kapsamda, 2024 yılı içerisinde Odamız öncülüğünde; Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) ve Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması (HİSER) Proje başlıkları altında sektörel kümeler oluşturulması planlanmaktadır.

Oluşturulacak kümeler ile Odamız koordinasyonunda; İhtiyaç Analizi, Eğitim-Danışmanlık, Yurtdışı Pazarlama Faaliyetleri (Heyet), Alım Heyeti ve Tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek olup bu kapsamdaki harcamalar %75’e varan oranda Bakanlık desteğine tabiidir.

Kümelere katılım taleplerinin bildirilmesi için son tarih 6 Şubat 2024 Salı günü saat 17.00’dir. Katılımı kontenjanla sınırlıdır. Başvuru sahibi şirketlerin sicil kayıtlarıyla ispat edilebilir kadın ortağının bulunması şartı aranmaktadır. Bakanlık desteğiyle gerçekleştirilen projelere şahıs şirketleri başvuru yapamamakta olup, başvuru için İstanbul Ticaret Odası üyesi olmak gerekmektedir.

Katılım için ilgili tarihe kadar, https://tr.surveymonkey.com/r/urge-hiserbasvuru adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Projelere katılım sınırlı kontenjanla olup, firma başı 500 USD katılım bedeli alınacaktır.

Talep toplanacak sektörler:

UR-GE: HİSER:
Hazır Giyim - Konfeksiyon - Tekstil - Moda  Turizm - Otelcilik 
Deri - Kürk - Saraciye - Ayakkabı - Çanta  Yayıncılık 
Ev Tekstili  Yazılım - Bilişim 
Kuyumculuk - Takı  Eğitim Kurumları
Kozmetik - Temizlik Ürünleri - Kimyevi Maddeler 
Gıda Takviyeleri - Paketlenmiş Gıda - İçecekler 

*Katılım taleplerinin toplanmasının ardından, projelere gösterilen sektörel ilgiye göre, ortak paydada buluşabilecek kümeler oluşturularak T.C. Ticaret Bakanlığına müracaat edilecektir. Projelerin sektör, tarih, kapsam vb. detayları Bakanlık değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir.

İletişim:

E-posta: 
cigdem.erol@ito.org.tr  
Tel:  0212 455 47 77

E-posta: deniz.cayir@ito.org.tr  
Tel:  0212 455 47 75

** Katılımcı firmaların Destek Yönetim Sistemi’ne kayıtlı olması gerekli olup, kayıt sürecine ilişkin bilgi notuna ekte yer verilmektedir.

Dokümanlar

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol