Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM)

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, yenilikçi iş fikrine sahip girişimcileri (Start-Up) destekleyen çok fonksiyonlu bir girişimcilik merkezi olarak 3.000 m² kapalı alanda modern donanımlarla hizmet vermektedir. İstanbul Ticaret Odası tarafından girişimcilik ekosistemini güçlendirmek için sosyal bir yapı olarak kurulan BTM, faaliyetlerine gönüllülük esasına dayalı olarak ücretsiz devam etmektedir.

BTM sektör ve yaş ayrımı yapmaksızın tüm yenilikçi iş fikirlerini değerlendirmeye alarak ticarileştirmeye çalışmaktadır.

BTM; BTM Kamp, ön  kuluçka, kuluçka, post-kuluçka mekanizmaları ve bünyesinde barındırdığı yatırım olanakları ile Start-Up’ların hayallerine ortak olmaktadır. Sektör dikeyinde geliştirdiği küresel doğan Start-Up’lara yönelik program Winglobal ve patent/ faydalı modele sahip mucitlere yönelik Mucit Girişimci programları vasıtasıyla çözüm odaklı destekler sunmaktadır. Bu doğrultuda sunulan hizmet, süreç ve faaliyetlerle, girişimcilerin tasvir ettiği değerin hayata geçmesi ve iktisadi anlamda ölçeklenmesi sağlanmaktadır.

Kuluçka Mekanizmaları

Ön kuluçka, kuluçka, post-kuluç mekanizmaları ile girişimlerin dah hızlı ve doğru şekilde büyümesi sağlanmaktadır.

Winglobal Programı

Küresel Doğan Start-Up’lara yöne olarak hazırlanmış Winglobal prog 16 hafta sürmektedir. Program so başarılı bulunan 5 proje, Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanmaktadır.

Mucit Girişimci Programı

Patent ve faydalı modele sahip ya da başvuru yapan mucitler özelinde hazırlanan programda, girişimcilik ekosistemi ve mucitlik kavramlarını bir araya getirerek ortaya çıkan ürünlerin hızlı bir şekilde ticarileşmesi ve yatırım alması hedeflenmektedir

Sahne XL-Demo Günü

Girişimcilerin kendilerini yatırımcılara tanıtabilmeleri ve sunum tecrübesi edinmeleri için, ekosisteme dair panellerin olduğu, tüm yatırımcıların davet edildiği “Sahne XL” etkinliği düzenlenmekte, girişimcilerin de projelerini anlatmaları sağlanmaktadır.

Eğitimler

Girişimcilerimize ihtiyaç duydukları her alanda eğitim desteği verilip, kendilerini geliştirmelerine ve işlerini daha iyi hale getirmelerine destek sağlanmaktadır.

Söyleşiler

Girişimcilerimizin daha fazla network oluşturması adına yapılan söyleşiler yatırımcı ve I2B söyleşileri olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır.

7/24 Kullanım Alanı

BTM yerleşkemizde 3.000 m² alanda, girişimcilerin istedikleri zaman çalışabilecekleri çok fonksiyonlu 24 saat açık bir sosyal alan hayata geçirilmiştir.

Yatırımcı Eşleştirme Faaliyetleri

BTM’ye kabul edilen girişimleri yatırımcılarla buluşturmak adına yatırımcı eşleştirme programları düzenlenmekte ve ticari olarak gelişmeleri sağlanmaktadır.

İTO Komite Desteği

BTM’ye kabul edilen girişimler, validasyon sürecine destek olması için İTO tecrübesinden yararlanarak, ilgili sektör komitesinde sunum yapmakta ve hedef pazarla ilgili detaylı bilgilere ulaşmaktadır.

Birebir Danışmanlık Desteği

Girişimler, BTM’deki ‘Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi’, ‘İş Geliştirme ve Yenilik Ofisi’ ve ‘Kurumsal İletişim Ofisi’nden birebir danışmanlık desteği alarak projelerini geliştirmektedir.

BTM Kamp Programı

BTM Kamp programı ile fikri olan f tam olarak fikrini nasıl projelendir bilmeyen girişimcilere destek sağlanmaktadır.

BTM İletişim

Ana kampüs Adres:Fulya Mahallesi Yeşilçimen Sokak Polat Tower Bağımsız Bölüm 430, 34394 Şişli/İstanbul

Tel: 0(212) 5223562

E-posta: info@btm.istanbul

Web: https://btm.istanbul

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol