Sicil Gazetesi İlan İşlemleri

Sicil Gazetesi İlan İşlemleri

Bilindiği üzere, mevzuat gereğince Ticaret Sicili Müdürlüklerince tescil edilen tüm hususlara ilişkin oluşan ilan metinleri Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne online gönderilmekte ve en geç 2 saat içerisinde ilan edilmektedir.

Tescile bağlı olmayan özel ilan başvuruları ise, elektronik ortamda gönderilenler (tasfiyeden ve birleşmeden dolayı alacaklılara çağrı ilanları*) hariç olmak üzere, doğrudan Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekmekte olup, Müdürlüğümüzce özel ilan başvuruları alınmamaktadır.

Tescilsiz özel ilan başvuruları ile ilgili detaylı bilgiye https://www.ticaretsicil.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

*28/3/2024 tarihinde MERSİS’te yapılan güncelleme ile “tasfiyeden ve birleşmeden dolayı alacaklılara çağrı ilanları”, tasfiye ve birleşme başvurusunun MERSİS’e girişi esnasında MERSİS’te otomatik olarak oluşturulmakta, tasfiye ve birleşme tescili ile eş zamanlı elektronik ortamda ilana gönderilmektedir.

Bu nedenle alacaklılara çağrıya ilanına ait ilan bedeli, tasfiye ve birleşme tescili başvurusu esnasında alınmakta olup, başvuru esnasında alacaklılara çağrı ilanı formunun fiziken ibraz edilmesine gerek bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol